2016 6.sınıf takdir teşekkür hesaplama

2016 6.sınıf takdir teşekkür hesaplama seçmeli dersli

Aşağıdaki derslerin bulunduğu yerlere  almış olduğunuz notları girerek dönem sonu notlarını, karne notunu, takdir veya teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Tabletten ve cep telefonundan nasıl çalıştırabilirim?

6.sınıf takdir teşekkür hesaplama uygulamasının Android versiyonunu bulunmaktadır. Bu uygulamayı Google Stordan ücretsiz indirerek çalıştırabilirsiniz. Ayrıca notlarınızı da kaydedebilme imkanınız vardır.

Bu uygulamanın Android versiyonunu indirmek için tıklayız

6.sınıf takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

Yukarıdaki Flash programa notlarınızı girmeye başladığınız zaman hesaplama hemen yapılacaktır. Ancak Teşekkür ve Takdir sonucunu öğrenebilmek için bütün notlarınızın girilmiş olması gerekmektedir. Bu Program Flash tabanlı yapıldığı için Browser Flash programları çalıştırabilmesi gerekmektedir.

Ağırlıklı ortalama nedir? Nasıl hesaplanır?

Notlarınızın dönem sonu notu ile (100 üzerinden) ders saat sayısının çarpılması elde edilen sonuçların toplanarak, toplam ders saat sayısına bölünmesi ile ağırlıklı ortalama bulunur

Takdir ve teşekkür belgesi hangi nota göre alınır?

Öğrencilerin Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmeleri için Herhangi bir dersten dönem sonu notunun 45.00 ten aşağı ve Türkçe dersi dönem sonu not ortalamasının 55.00 dan aşağı olmaması gerekir. Ağırlıklı ortalaması 70.00 ile 84.99 arasında olanlar teşekkür, 85.00 dan yukarı olanlar ise takdir alabilir. Notların ortalamasında yukarı yönlü bir yuvarlama yapılmaz.

Karne notu hesaplama yöntemi nasıldır?

Değiştirilen ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre  5’lik karne notu kaldırılmıştır. 100’lük not üzerinden karnelere yazılır, eğer virgüllü ise  virgülden sonra dört basamak yürütülür.

 

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

2016 6.sınıf takdir teşekkür hesaplama için 1 cevap

  1. emre diyorki:

    bumuydu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir