8.sınıf takdir teşekkür hesaplama 2016

8.sınıf takdir teşekkür hesaplama 2016

Seçmeli ders eklenmiştir.

Tabletten ve cep telefonundan nasıl çalıştırabilirim?

8.sınıf takdir teşekkür hesaplama uygulamasının Android versiyonunu bulunmaktadır. Bu uygulamayı Google Store’dan ücretsiz indirerek çalıştırabilirsiniz. Ayrıca notlarınızı da kaydedebilme imkanınız vardır.

Bu uygulamanın Android versiyonunu indirmek için tıklayız

8.sınıf takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

Yukarıdaki Flash programa puanlarınızı girmeye başladığınız zaman hesaplama hemen yapılacaktır. Ancak Teşekkür ve Takdir sonucunu öğrenebilmek için bütün puanlarınızın girilmiş olması gerekmektedir. Bu Program Flash tabanlı yapıldığı için Browser Flash programları çalıştırabilmesi gerekmektedir.

Derslerin ortalaması nasıl hesap edilir?

Sınıf içi performansların ortalaması alınır. Performans görevlerinin ortalaması alınır. Sınıf içi performans ve Performans görevlerinin tekrar ortalaması alınır. Buna performansa yönelik çalışmalar denir. Yazılılar, projeler ve performansa yönelik çalışmaların ortalaması ders notunu verir.

Karne notu hesaplama yöntemi nasıldır?

Değiştirilen ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre  5’lik karne notu kaldırılmıştır. 100’lük not üzerinden karnelere yazılır, eğer virgüllü ise  virgülden sonra dört basamak yürütülür.

Ağırlıklı ortalama nedir? Nasıl hesaplanır?

Notlarınızın dönem sonu notu ile (100 üzerinden) ders saat sayısının çarpılması elde edilen sonuçların toplanarak, toplam ders saat sayısına bölünmesi ile ağırlıklı ortalama bulunur

Takdir ve teşekkür belgesi hangi nota göre alınır?

Öğrencilerin Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmeleri için Herhangi bir dersten dönem sonu notunun 45.00 ten aşağı ve Türkçe dersi dönem sonu not ortalamasının 55.00 dan aşağı olmaması gerekir. Ağırlıklı ortalaması 70.00 ile 84.99 arasında olanlar teşekkür, 85.00 dan yukarı olanlar ise takdir alabilir. Notların ortalamasında yukarı yönlü bir yuvarlama yapılmaz.

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir