TEOG Mazeret Sınavı - fenbilim.net

En Son

Sadece Fen Bilimleri

2016/12/05

TEOG Mazeret Sınavı

TEOG Mazeret Sınavı nedir


TEOG sınavına giremeyen öğrenciler geçerli mazeretleri varsa MEB tarafından belirtilen tarihte mazeret sınavına girerler.TEOG Mazeret Sınavının Konusu nedir?

Normal sınavdaki konuların aynısı mazeret sınavında da geçerlidir.
Normal TEOG sınavında geçerli olan kurallar bu sınavda da geçerli olacak

Bu sene mazeret sınavları ne zaman?

TEOG mazaret sınavları 17-18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.

Geçerli mazereti olmayan öğrenci sınava girebilir mi?

Mazeret sınavında geçerli bir mazeret olması gerekmektedir. Geçerli mazereti olmayan öğrenciler sıfır almış olacak.

Mazeret durumunda nasıl yol izlenir?

1. Ortak sınavlara katılamayan öğrencilerin bilgileri okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-okul sistemine işlenecektir.

2. Ortak sınavlara katılamayan mazeret durumunu gösteren belgeleri ile mazeret sınavına girme taleplerini ortaksinav@meb.gov.tr e-posta adresine,en geç ortak sınavlar tamamlandıktan bir gün sonra göndereceklerdir.

3.Mazeretler okul müdürlüğünce değerlendirilerek karara bağlanır, aynı gün il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilir.

4. Mazereti okul müdürlüğünce uygun görülen öğrenciler için Bakanlıkça belirlenen tarih ve merkezlerde mazeret sınavı yapılır.

5. Sınava girmeyen öğrencinin e-okul sistemine işlenmemiş ise mazeret sınava alınmayacaktır. Sorumluluk okul müdürlerine ait olacaktır.

TEOG mazeret sınav soruları zor mu?

Mazeret sınav soruları, normal zamanda yapılanlardan zor olabilmektedir. Bu nedenle zorunlu haller dışında TEOG sınavını kaçırmamaya çalışılmalıdır.Bu Sayfayı Yazdır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder