Ortaokul Proje görevi nedir - fenbilim.net

En Son

Sadece Fen Bilimleri

2015/05/02

Ortaokul Proje görevi nedir

Proje görevi nedir

 • İlköğretim Kurumları yönetmeliğinde performans görevi artık bulunmamaktadır. Proje ödevi de, proje görevi olarak değiştirilmiştir.
 • Proje görevleri her öğrenci için en az bir tane, öğrencinin istediği dersten verilir. Proje görevi birinci dönem verildi ise birinci dönem, ikinci dönem verildi ise ikinci dönem değerlendirilir. Önceden birinci dönem ödev verilip, ikinci dönem istenmekte idi. Artık bu uygulama kalkmıştır.

Proje görevinin getirilme zamanı

 • Öğrenciler proje görevlerini öğretmenin belirleyeceği sürede teslim etmeleri gerekmektedir. Bu süre tamamen öğretmene bırakılmıştır.

Proje görevini getirmeyen öğrenci için ne yapılır

 • Proje görevini getirmeyen öğrenci için hemen e-okul sistemine sıfır yazılmaz. Öncelikle velisine bilgi verilir. Velinin, öğrencisinin projesini zamanında teslim etmeme nedeni okul idaresine yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir.
MADDE 23 – (1) Öğretmenler tarafından yapılan sınavlara herhangi bir nedenle katılamayan veya projesini zamanında teslim edemeyen öğrencinin durumu velisine bildirilir. Veli, öğrencisinin sınava katılamama veya projesini zamanında teslim edememe gerekçesini, en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirir. Merkezî sistem ortak sınavına girmeyen öğrencilerin bilgileri, aynı gün okul müdürlüğünce e-Okul sistemine işlenir.

e-okul sistemine not nasıl girilir

 •  Velisine bilgi verilmesine rağmen proje görevini getirmeyen öğrenci için proje notu sıfır olarak verilecektir. Yine önceden e-okul sistemine getirmediğini belirten G harfi yazılmaktaydı. Artık G harfi yerine sıfır yazılacaktır.
Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlatılır. Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir. Proje vermeyen öğrencinin proje notu sıfır olarak değerlendirilir.
İlköğretim Kurumları yönetmeliği için tıklayınız
Bu Sayfayı Yazdır

84 yorum:

 1. resim dersinde malzeme getirmedim hoca bu isimleri yaz dedi ve sonra tutanak tutucam dedi sence tutmuşmudur admin lütfen acil cevap

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Malzeme getirmedi diye tutanak tutulacağını zannetmem

   Sil
 2. admin bişe diyebilirmiyim ? hocaya lan bekir dedim hoca bi kağıda bişeyler yazdı okuldan atılırmıyım ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Uyarı yapılabilir, fazla bir şey olacağını tahmin etmiyorum

   Sil
 3. Admin şu savaşı yaptığımız için hoca bize öğrenci sözleşmesi mzallatti ve disipline verdi nolur Cevapla okuldan atilirmiyim veya uzaklaştırma ve bir tane tutanak var

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmeniniz şimdilik sizi uyarmış, başka uyarı veya sözleşme olmaz ise herhangi bir sorun olmayacaktır. Sözleşme imzalamakla hemen atılmazsınız

   Sil
 4. admin bey projeler cuma günü toplanacaktı ben yetiştiremediğim için salı günü vericem ve pazartesi okul yok sizce hoca ne yapar herhangi bir ceza falan alır mıyım ,projemi geç olsada teslim alır mı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorun olacağını düşünmüyorum. Puan kırılmayabilir. Eğer öğretmenin proje değerlendirme ölçeğine göre puan verecekse, projenin zamanında getirilmemesi 5-10 puan değeri vardır.

   Sil
 5. admin acil yardım matamatik projem vardı daha 1 sayfa bile yapmadım götürmesem ne olur ve matamatikten kalırsam sınıfta kalmış olurlmuyum sınıfta kalmak için kaç tane zayıf gerekir ?

  YanıtlayınSil
 6. admin projeyi getirmeseem 0 alsama ne kadar düşer ? 6.sınıf

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Proje getirmezsen ortalamaya sıfır olarak girer.
   Bu nedenle iyi kötü bir proje yap götür en azından sıfırdan kurtulursun

   Sil
  2. 320 syf mat haftaya çarşanbaya kadar işkence

   Sil
  3. Çok fazlaymış ancak yine de yapabildiğin kadar yapman, hiç yapmamandan iyidir. Birde öğretmen bütün sayfaları teker teker inceleyeceğini düşünmüyorum. Yine de karar senin

   Sil
 7. admin ben proje ödevmimi götimicem direk sınav yerine 0 mı yazılıyo yoksa sözlüyemi geciyo yada sınavlardan mı düşük geliyo acil onayla lütfen

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Proje direk ortalamaya katılır. Bu nedenle yapabildiğin kadarı ile yapman veya başkalarından yardım alman iyi olur

   Sil
 8. ADMİN SEN ADAMIN DİBİSİN GAZ VERDİN VERDİN PROJE ÖDEVMİ BİTİRDİM <3 ADMİN

  YanıtlayınSil
 9. Proje almasak nolur hoca karne cikmaz diyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir öğrencinin bir dönem boyunca istediği dersten en az bir proje alması gerekmektedir. e-okulda proje almayan öğrenciler kısmında görünür. Sene sonunda senden proje isterler.

   Sil
 10. admın ben sımdı proje almadım 8 son gecerım demı sadece matamatik 1

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Okuldan şimdi yazı geldi projesi eksik öğrencilerin tespit edilmesi diye. e-okulda proje almadığın uyarı olarak çıkar. Öğretmeninde senden ister. Bence yap kurtul oraya puan olarak düşük bir puan veya getirmedi (G) yazılabilir.

   Sil
  2. Proje getirmedin diye sınıfta bırakmazlar ama ortalamanı düşürürsün.

   Sil
 11. Merhaba 12.sınıfım benim rehberlik öğretmenim benim hangi dersten proje aldığımı girmeyi unutmuş sadece benimkini.Eğer bunu bildirmezsem sınıfta kalma gibi bir durum var mı ? hiç proje girilmezse.TEŞEKKÜRLER

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. e-okulda proje almayan öğrenciler kısmında gözükür. Zaman kaybetmeden proje almanız gerekir. Daha sonradan sorun olabilir. Sınıf Rehber öğretmeni halletmesi için hatırlatınız.

   Sil
 12. e okul not girişleri en son ne zaman ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yönetmelikte okulun kapanmasına 1 hafta kalarak not işlemleri bitirilir diyor. Ancak karne basımı gibi evraklar son hafta içerisinde yapılıyor. Son hafta içerisinde idare notları kilitler.

   Sil
 13. Admin lütfen cevap ver ben 8.sinifim rehber öğretmeni hangi dersten alicami sordu bende Türkçe dedim ama sonra iptal ettirdik yani şuan proje almadım ama görsel hocası e okula bı notu proje olarak girmis yani proje almış olarak gozukuymuyim ve karnem cikarmi lütfen cevapla

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmen proje notu girdi ise sorun yok. Bir öğrenci istediği bir dersten en az bir proje notu almalıdır. Türkçe yerine Görsel sanatlardan almış gibi görünürsün. Sorun olmaz.

   Sil
 14. Su an e okulda hicbir dersten girilmis proje notum yok.Sinifta kalir miyim veya sorun olur mu

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O konuda sorumluluk okul idaresi ve sınıf öğretmeninde. Sana puan vermediler ise senlik bir durum yok. Bu nedenle problem olmaz.

   Sil
 15. admin ben proje yapmadım ama hoca proje kısmına bişey yazmamış ortalamam yetiyo sınıfta kalırmıyım (9.sınıf)

  YanıtlayınSil
 16. Merhabalar ben 2 senedir proje veriyorum fakat ogretmenlerim proje notu girmediler bana ben su an son sinif ogrencisiyim sinifta kalma gibi bisey olur mu acaba ?

  YanıtlayınSil
 17. Sorun olacağını düşünmüyorum. Proje notunu girmek öğretmenin görevi herhangi bir problemde öğretmeni suçlu bulurlar

  YanıtlayınSil
 18. admin ben 2 tane kiz bana satastilar bende kendimi savunma amacli küfür ettim
  ama beni rehberliğe yolladilar
  bende hocaya racin kestim sonra
  hicanin karsinda ayak ayak üzerine attim
  sonra hoca indir ayağini falan dedim
  sonra hocaya bozuk plak dedim
  sence tutanağım sicile etkilenirmi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Durumun hiç iyi değil bence özür dile en azından cezanı hafifletirler. Eğer tutanağa geçecek olursa kötü olur.

   Sil
 19. Admin bizim sınıf İngilizceden döküldü herkes puroze almak istiyor ama hoca10kisiye vericek isteyen herkese vermesi zorunlumu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. puroze dediğin proje mi acaba?
   Eğer proje ise sınıf öğretmeni proje yapacağın dersin tercihini ister sende ingilizceyi en başa yazarsın. Başka derslerden de alabilirsin. Eğer ders öğretmenine rica edersen bütün derslerden alabilirsin

   Sil
 20. Admin bey resim dersinin konularından bazılarını yetiştiremediğim için bugün hoca yarına yap getir dedi getirmezsen seni disipline göndercem dedi sence gönderir mi ben çok korkuyorum birde kendisi disiplin hocası lütfen birşeyler yapın 7.sınıfım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Resim defteri getirmedi diye disipline verilmez. Bu işi ciddiye almam için demiş. Bana göre malzemeni getirmen. En azından elinden geleni yapmaya çalış bu kadar yapabildiği dersin.

   Sil
 21. matematik proje odevini yaptım ama kitap kayboldu ailem müdürle komuşsa işe yarar mı salı günü proje odevini teslim edicez not ort 67 6. sınıfım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Proje notu doğrudan ortalamaya girmektedir. Öğretmenle konuşmanda fayda olur. Birde proje görevi kitaptan verilmesi ilginç olmuş. Normalde proje fon kağıdına veya dosya kağıdına yapılır!!!

   Sil
 22. not ortalamam toplam 79.4352 projeye 0 verseler kaç olur not ortalamam acil !!!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 3 yazılı + 3 ders içi performans + 1 proje notunu topla 7 ye böl. Bana göre salı gününe kadar daha süre var başka kitap bularak yapabildiğin kadar yapman.

   Sil
 23. notları girme öğretmeler için kaç gün var en son gün acillll cevap

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yönetmelik cuma gününe kadar not girişi tamamlansın deniliyor fakat pazartesi gününe büyük ihtimal açık olur.

   Sil
 24. 6. SINIFIM OKUDUĞUNUZ KİTAP YERİ BOŞ OLURSA KARNEDE Bİ SORUN OLUR MU TAKTİR ALICAM BELGEYİ VERİRLER Mİ ACİL

  YanıtlayınSil
 25. 6. sınıfım ögretmenler şu an notları değiştirebilir mi acil

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet değişebilir. Okul idaresi notları kitlemektedir

   Sil
 26. meraba öğretmenler e okula girilen sözlü notunu değiştieebilirmi acill cevap lütfen

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Müdür not girişlerini kilitlemedi ise öğretmen notları değiştirebilir. Tahminim daha kilitlenmemiştir

   Sil
 27. meraba 6. sınıfa gidiyorum e okul oğretmenlere ne zaman kapanır en geç çok acil cevap litfen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazı okullar kapattı. Bazı okullarda bugün ya da yarın kapatır. Müdüre kalmış

   Sil
 28. okulun adını ddesem ne zaman kapanır bulurmusun not girişi


  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Onu benim bilmem zor. Önemli ise velin okulu arayarak bilgi alabilir. Velinin görüşmesi daha yerinde olur

   Sil
 29. lisede performans ödevini yapmazsam e okula g girilirse sınıfta kalırmıyım?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ortalamanın durumuna bağlı. Zayıf gelirse kalabilirsin

   Sil
 30. Admin benim sira arkadasim siranin altindaki tahtayai ondeki siraya alttan koyarak rampa olusturup on siranin oturma yerini havaya kaldırdı.Ondekiler de yere dustu. Hoca benim adimi mudure vermis.Ekon imzalatti bana . disipline gitsem bisey olurmu..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha yapmayacağına dair söz vermişsin.
   Bir daha olmaz ise sorun da olmaz.

   Sil
 31. 1 senede hiç proje almasam ortalamayı etkilermi?7.sınıfım.6.sınıfta bir dönem alıp bir dönem almamistim biŕşey olmamıştı bu sene ilk dönem almadım 2.dönem almak zOrunlumu?almasam notum düşermi?not ortalamam hep 90 üstü ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İkinci dönem istediğin bir dersten almalabilirsin

   Sil
 32. 7.sınıfta 2 dönem boyunca proje ödevi almasam olurmu? İlk dönem almadım bişey olmadi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her öğrencinin bir yıl boyunca en az 1 dersten proje ödevi alması gerekir. 1. dönem aldıysan bu dönem almayabilirsin.
   Dönem sonuna yakın sınıf öğretmeni e-okul sisteminden proje ödevi almayan öğrencileri çağırır.

   Sil
 33. Admin ben okul degistirdigim için proje alamadım şimdi alabilirmiyim acil yardım lütfen

  YanıtlayınSil
 34. Ben okul degistirdigim için proje alamadım geçmiş kaldım alabilirmiyim hala

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Alabilirsin süre kısıtlaması yok öğretmenine bildirmen yeterli. Ancak çokta fazla bekleme

   Sil
 35. Admin ben ingilizceden proje aldim pazartesi günü vermem lazim ama salı günüde 1 mayis okula gidesim yok notum ne olur nasıl etkiler 6. Sınıf yardım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmenin proje görevinin zamanında teslim edilmediği için puanını kesebilir.

   Sil
 36. sevgili admin ben 6.sınıf orencisiyim projemi getirmedim hoca karneme sıfır girmis kalırmıyım ha bide benim ortalamam şu anda 93 bucuk

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sınıfta kalmazsın fakat ortalamanın düşür. öğretmeninle konuşarak projeni getirebileceğini söylesen belki tekrar projeni kabul ettirebilirsiniz.

   Sil
  2. Admin ben 1 tane proje aldım sonra hocaya sildirttim şuan projem yok not giremez değil mi ?

   Sil
 37. Admin ben ingilizceden proje ödevi aldım hoca da zor bi ödev verdiği için adımı sildirdim şu an projem yok sorun olur mu ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sene sonunda proje almayan öğrenciler listesinde çıkarsın. Mutlaka almak zorundasın tavsiyem alabilirsen başka öğretmenden almaya çalış.

   Sil
 38. Admin ben projeyi yapmıştım ama kaybettim hocada tutanak tutcam dedi bi sıkıntı olurmu

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sıkıntı olur bana göre hemen projeni tekrar yapman

   Sil
  2. 1 gün süre verdi ama imkanı yok yapamam ne gibi sorunla karşılaşırım tutanak çok mu sıkıntı oluyor

   Sil
  3. Ortalamana sıfır eklenecek. Bu da ortalamanın çok düşürür. Velinin yardımı ile yapmayı deneyebilirsiniz en azından sıfır almaktan kurtulursun.

   Sil
 39. Admin 8 sınıfın fen projesini yapmadım Hoca g vereceğini ve kurula kalacağımı söyledi kurulda kalmam mümkün olur mu yoksa bir problem çıkmaz mı? Günlerdir Beynimi kemiriyor Acil cevap lütfen stresim çok

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. G sıfır olarak ortalamaya katılır. Ortalamana 45 den yukarı ise geçersin. 45 den az ise şökle geçersin.

   Sil